İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tipobet Texas Holdem

Texas Hold’em, aynı anda en fazla 10 kişinin oynayabileceği bir oyundur. Tek deste ile oynanır ve tüm kartları içerir. Tipobet Texas Holdem sizlere ayrı bir poker havası sunmaktadır. Tipobet365 genel olarak tüm oyunları barındırmaktadır.

Tipobet Texas Holdem MASA OTURUMU:

Siteye giriş yaptıktan sonra herkesin bulunduğu lobi butonuna tıklayarak lobiyi açabilirsiniz. Salonlara bağlantılar, açılış lobisi ekranındaki Texas Hold’em seçeneğinin altında bulunabilmektedir. Ayrıca salonlar 20’şer masadan oluşmaktadır; Salon 1, Salon 2, Salon 3, Salon 4, Salon 5. Tüm salonlarda gerçek parayla oynayabileceğiniz masalar da bulunmaktadır. Bu salonlarda kaç kişinin oynadığını salon isimlerinin yanında parantez içinde görebilirsiniz.

Bir odaya girdiğinizde o odadaki masaları görüyorsunuz. Her masada en fazla 10 kişi oturabilmektedir. Her tablonun üzerine gelindiğinde tablo bilgileri açılmaktadır. Bu ekranda masada kimlerin, kaç kişinin olduğunu, açılış tutarını ve minimum banka bakiyelerini görebilirsiniz. Bu değerlerin açıklamaları şu şekildedir:

Kaç kişi: Bu masada kaç oyuncunun oturabileceğini gösterir.

Açılış Tutarı: Oyun başladığında girmeniz gereken miktar.

Minimum Bakiye: Minimum masa bakiyesi. Otururken en az bu miktarda giriş yapabilirsiniz.

Oyunu oynamak istediğiniz masayı belirledikten sonra o masaya tıklayın. Masaya bağlandığınızda oturabileceğiniz yerlerde OTUR yazan bir buton göreceksiniz. İstediğiniz noktaya tıkladıktan sonra karşınıza bakiye koymanız gereken bir ekran çıkacaktır. Miktarı girdikten sonra masaya oturmanız tamamlanır.

texas holdem poker

Tipobet Texas Holdem Kuralları

Oyun, en az iki oyuncu masaya oturduğunda başlar. Sıra kimdeyse seans bilgileri yanıp sönecektir. Ek olarak alttaki sarı çubuk dönüş zamanını gösterecektir. Bu çubuğun süresi dolmuşsa ve kullanıcı soruyu yanıtlamamışsa, oyun olumsuz bir yanıt vererek devam eder (örn. “pas”, “giriş” vb.).

2.1 AŞAMA: GİRİŞ

Oyuna katılıp katılmama sorusu ENTER/ENTER ile sorulur. Giriş seçeneğinin yanında giriş miktarı ile birlikte görünecektir.

ENTER: Oyuna katıldığınız anlamına gelir. Bu seçeneğe tıklarsanız, katılım tutarı bakiyenizden düşülür ve maç bonusuna eklenir. Bu soru bayinin solundaki ilk iki kullanıcıya sorulur. Bu oyuncular oyuna katılmazlarsa bir sonraki oyuncuya verilir. Birinci oyuncu giriş ücretinin yarısı ile, ikinci oyuncu ise giriş ücretinin yarısı ile oyuna girer. Oyuna iki oyuncu girerse oyun “DIAL” aşaması ile devam eder.

ENTER: Oyuna katılmadığınız anlamına gelir. Bu, kredi bakiyenizi azaltmayacaktır. Normal masalarda arka arkaya iki oyun oynamazsanız masadan atılırsınız. Bu soruyu tüm kullanıcılara sorduktan sonra oyuna ikiden az kişi katılırsa oyun iptal edilecek ve oyuna katılan kullanıcılara paraları iade edilecektir.

2.2 AŞAMA: 1. KART DAĞILIMI

Texas Hold’em’de kartlar saat yönünde dağıtılır ve oyun saat yönünde oynanır. Masada oturan ve “Gir” demeyen herhangi bir oyuncuya başlangıçta iki kart dağıtılır. Her oyuncu, diğer kişilerin kartlarını kapalı ve kendi kartlarını açık olarak görür.

2.3 AŞAMA: 1. KONUŞMA TURU

Kartlar dağıtıldıktan sonra, giriş miktarını giren oyuncunun solundaki oyuncudan başlayarak, oyunculara oyuna devam etmek isteyip istemedikleri PASS/ACCEPT/RAISE sorulacaktır.

PASS: Pass seçeneğini seçerseniz elinizdeki kartları atarsınız ve oyun dışı kalırsınız. Herkes son oyuncuya geçerse, parayı son oyuncu alır.

KABUL ET: Bu seçenek, yanında kabul tutarı ile birlikte görünecektir. Bu miktar, oynamaya devam etmek için yatırmanız gereken minimum miktardır. Bu tutarı kabul ederseniz, bakiyenizden düşülecek ve maç bonusuna eklenecektir. Sıra diğer oyuncuya geçer. Tüm oyuncular aynı miktarı yatırdıktan ve hepsi “Kabul Et” dedikten sonra oyun “2. DAĞITMA” aşaması ile devam eder.

ARTIŞ: Artış miktarını belirtmeniz için bu seçenek yanında bir alanla birlikte gelir. Açılış tutarını belirledikten sonra bu seçeneğe tıklarsanız o tutar bakiyenizden düşülerek maç bonusuna eklenir ve ARTTIRMA aşamasına geçilir.

2.4 AŞAMA: Tipobet Texas Holdem Artış

Bir oyuncu bir müzayede gerçekleştirdiğinde, oyuncular arasındaki müzayede başlar. Bu noktada elinizdeki kartların değeri artar.

2.5 AŞAMA: 2. KART DAĞILIMI

Bu noktada masaya 3 kart açılmakta. Lakin bu kartlar tüm oyuncular arasında paylaşılabilmektedir. Kartlar açıldıktan sonra 2. TALKSTORM başlıyor.

2.6 AŞAMA: 2. KONUŞMA

Kartlar açıldıktan sonra dağıtıcının solundaki oyuncudan başlayarak oyunculara PASS/ACCEPT/RAISE ile oyuna devam etmek isteyip istemedikleri sorulur. Tüm oyuncular aynı miktarı yatırdıysa ve en az iki kişi “Kabul et” dediyse, oyun “3. DAĞIT” aşamasına geçer.

2.7 AŞAMA: 3. KART DAĞILIMI

Bu noktada masaya 1 kart açılmaktadır. Farklı olarak bu harita tüm oyuncular arasında paylaşılabilir. Kart açıldıktan sonra 3. KONUŞMA FIRTINASI başlar.

2.8 AŞAMA: 3. DENETİM

Kart açıldıktan sonra, dağıtıcının solundaki oyuncudan başlayarak oyunculara oyuna devam etmek isteyip istemedikleri PASS/ACCEPT/RAISE sorulur. Tüm oyuncular aynı miktarda yatırmışsa ve en az iki kişi “Kabul Et” demişse oyun “4.DEAL” aşaması ile devam eder.

2.9 AŞAMA: 4. KART DAĞILIMI

Bu noktada masaya 1 kart açılmaktadır. Bu harita tüm oyuncular arasında paylaşılabilmekte. Harita açıldıktan sonra SON KONUŞAN KAPI başlıyor.

ADIM 2.10: KAPANIŞ KONUŞMASI

Kart açıldıktan sonra, dağıtıcının solundaki oyuncudan başlayarak oyunculara PASS/ACCEPT/RAISE son sorusu sorulur.

PAS: Geçiş seçeneğini seçerseniz, oyundan men edilirsiniz. Kartlarınız alınır ve oyundan çıkarsınız. Maç bonusundan pay alamazsınız. Biri hariç herkes “Geç” dediğinde, kalan tek kişi oyun ikramiyesini kazanır ve oyun biter.

KABUL ET: Bu seçenek, yanında kabul tutarı ile birlikte görünecektir. Bu miktar, oynamaya devam etmek için yatırmanız gereken minimum miktardır. Bu tutarı kabul ederseniz, bakiyenizden düşülecektir. Ve maç bonusuna eklenecektir. Sıra diğer oyuncuya geçer. Tüm oyuncular aynı miktarda bahis yapmaktadır. Daha sonra herkes “Kabul et” dediğinde, tüm oyuncuların kartları açılmaktadır. Ardından en yüksek değere sahip oyuncu kazanır (KART DEĞERLERİNE bakın). Her oyuncu elindeki kapalı kartları ortadaki 5 kartla birleştirerek mümkün olan en iyi 5’li eli oluşturmaya çalışır. İki veya daha fazla oyuncu en iyi ele sahipse, ortadaki para bölünür.

ARTTIRMAK: Bu seçenek, artım miktarını belirlemeniz için yanında bir alanla birlikte görünecektir. Arttırma miktarını belirledikten sonra bu seçeneğe tıklayınız. Ayrıca o tutar bakiyenizden düşülerek maç bonusuna eklenecektir. Ve oyundaki diğer tüm oyunculara yaptığınız artışı kabul edip etmedikleri (PAS / ACCEPT) sorulacaktır.

TEXAS HOLDEM KART DEĞERLERİ

Kart boyutları sırasıyla: As, Papaz, Kız, Vale, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2.

Kart takımları değer sırasına göre: CUP, TILE, SPADE, FLY.

Floş Royal:

Bunlar aynı türden 5 ardışık karttır. AS ile başlar.

Eşit ise, renk dikkate alınır.

Yıkamak:

Bunlar aynı türden 5 ardışık karttır. 5 sıralı kartta as yoktur.

Beraberlik durumunda en büyük kartın değeri dikkate alınır. Bu değerler aynı ise renk kontrol edilmekte.

Küçük Floş:

Bunlar aynı türden 5 ardışık karttır. Destedeki en küçük altı kart yerine bir as kullanılmakta.

Beraberlik durumunda kartların renkleri kontrol edilmektedir.

Kare:

Aynı değerde 4 kart.

Eşitlik varsa 4’ün boyutuna bakılmaktadır. Beraberlik durumunda 5. kartın boyutu kontrol edilecektir.

Tam dolu:

Bunlar 3 özdeş kart ve 2 özdeş karttır. Beraberlik durumunda, üç eşit kartın boyutu dikkate alınır. Oda aynı ise, iki özdeş kartın boyutu kontrol edilmektedir.

Renk:

Aynı takımdan art arda olmayan 5 karttır.

Beraberlik durumunda tüm kartların değeri sırayla değerlendirilmektedir. Ayrıca tüm kartların değeri aynıysa, en büyük kartın rengine bakılmaktadır.

Şehir:

Birbirini takip eden fakat farklı renklerde 5 kart vardır.

Beraberlik durumunda en büyük kartın değeri dikkate alınır.

Büyük şehir:

Birbirini takip eden fakat farklı renklerde 5 kart vardır. AS, elinizdeki en yüksek kart sırasındadır.

Üçlü:

Aynı değere sahip üç kart.

Beraberlik durumunda üç kartın boyutuna, beraberlik durumunda 4. ve 5. kartın boyutuna bakılmaktadır.

uyarıcılar:

2 çift (2 adet 2 eşdeğer) kart.

Beraberlik durumunda, büyük çiftin miktarları